Lityum Piller İçin 1A 5V Mini USB şarj Modülü

Görsel 1
PlatinPuan : 18.877
Fiyat:
23,84 TL
Havale / EFT:
23,12 TL
1

Lityum Piller İçin 1A 5V Mini USB şarj Modülü


Bu modül TP4056 lipo şarj çipi ile yapılmıştır. 1 hücreli lityum pilleri şarj edebilir veya paralel bağlı pilleri şarj edebilir. TP4056 basit devre yapısı, iyi koruma özelliği hassas şarj yapabilmektedir. Bu modül tamamiyle otomatik şarj mekanizmasına sahiptir. Smd malzemelerden üretilmiştir.
Modül self-regulasyon current yeteneğine sahiptir. 100mA ile 1000mA arasında şarj etme imkanı vardır. Şarjı akımı 1A olarak set edilmiştir. İsterseniz direnç değişimi ile akım değerini değiştirebilirsiniz.
Modül besleme voltajını, usb yada kart üzerindeki besleme giriş padlerinden alır. Test akımı giriş tarafından ölçülebilir. Şarj akımı pil kapasitesinin 0.37 si kadar olmalıdır. 1A lik bir pil 0,4A ile şarj edilmesi uygundur. Daha kısa sürede yüksek akımlar ile şarj edilmesi pile zarar verebilir.
Besleme ve pil bağlantılarında kullanılacak tellerin kaliteli olması gerekir. Kalitesiz kablolar göstereceği direnç sebebiyle şarj akımını etkileyecektir.
Şarj sırasında kırmızı led gösterge çalışmaktadır. Şarj bittiğinde yeşil gösterge ledi yanar ve şarj bitmiş olduğu anlaşılır.
Şarj voltajı 5V üzerinde olmamalıdır. 5V üzerine çıkacak besleme voltajı ısıya sebep olur. Buda şarj akımının azalmasına sebep olur. 60 derecelik entegre sıcaklığı normaldir.
Pil modüle ters bağlanırsa çip bozulur. Buna dikkat edilmesi zaruridir.

 

Özellikler


TP4056 lityum şarj entegresi.
Şarj metodu: Lineer şarj
Mini-USB port
Harici input besleme padleri (IN + ve IN-)
5V Giriş voltajı
4.2V şarj voltajı
-10'C-85'C Çalışma sıcaklığı
Şarj akımı 1000mA (direnç değişimi ile 100-1000mAh arasında değiştirilebilir. )
%1.5 şarj hassasiyeti
Kırmızı şarj sürüyor ledi.
Yeşil şarj bitti ledi.
Ters bağlantı : Hayır
Kart ölçüleri 25-19-10mm


Paket İçeriği


1 Adet  Lityum Piller İçin 1A 5V Mini USB şarj Modülü


 

Diğer Özellikler
Stok KoduPro0356
MarkaPrototip
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.