Arduino Uno R3 ( DIP Model ) Klon - USB Kablo Dahil

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Arduino Uno R3 SMD CH340 Chip - Klon ( USB Kablo Dahil )
263,28 TL
Arduino Mega 2560 R3 - Klon ( CH340 ) USB Kablo Dahil
735,00 TL
Arduino Nano CH340 Chip Klon - (USB Kablolu)
257,57 TL

Arduino Uno R3 ( DIP Model ) Klon - USB Kablo Dahil


Arduino Uno R3 Arduino'nun Uno versiyonu için yaptığı 3. revizyonun sonucudur. Bu Arduino Uno R3 Klon ürününde ATmega328p DIP kılıf devreye monte edilmiştir. Ekstra bu kılıf sayesinde mikrodenetleyicimizde herhangi bir sorun olması durumda yenisini alıp devreye monte etmemizi ayrıca istediğimizde program yazıp kullandığımız ATmega328p'yi kendi yaptığımız DIY projelerimizde kullanma imkanı sunar.

Arduino Uno R3 CH340 SMD ile Arduino Uno Dip arasındaki fark mikrodenetleyinin SMD veya DIP olarak ayrılmasının yanı sıra DIP türünün değiştirilebilir olmasıdır.
 

Özellikler


Mikrodenetçi: ATmega328P U
Çalışma voltajı: 5V
Giriş voltajı (önerilen): 7-12V
Giriş voltajı (limit değerler): 6-20V
Dijital I / O Pinleri 14 (bunlardan 6'sı PWM çıkışı sağlamaktadır)
PWM Dijital I/O Pinleri: 6
Analog Giriş Pinleri: 6
I/O Pin Başına DC akım: 20 mA
3.3V Pin DC akımı: 50 mA
Flash Bellek 32 KB (ATmega328P) 0.5 KB bootloader tarafından kullanılır
SRAM: 2 KB (ATmega328P)
EEPROM: 1 KB (ATmega328P)
Saat Hızı: 16 MHz
Uzunluk: 68.6 mm
Genişlik: 53.4 mm
Ağırlık: 25 g


Arduino Nedir?
Arduino kullanımı kolay yazılım ve donanım sunan açık kaynak kodlu elektronik bir platformdur. Herkesin kolayca prototip geliştirmesi ve interaktif projeler yapması için tasarlanmıştır. Temelde ATMEL mikrodenetleyicilerini kullanan Arduino platformu yıllar içinde gelişen kütüphaneleri ve bu kütüphaneleri yazan topluluğuyla elektronik ve programlama alanında kendini geliştirmek isteyen herkes için kolay ve ulaşılabilir çözümler sunuyor.

Arduino açık kaynak kodlu bir platformdur yani Arduino'nun tüm ürünleri, ilgili yazılımları, tasarımları açıkça herkes ile paylaşılmıştır. Bu da isteyen herkesin Arduino üretmesine imkan sağlar ki dünya üstünde bir çok elektronik şirketi Arduino klonlarını üretmektedir. Bu durum kullanıcılara bir çok çeşit ve fiyat aralığı sunması açısından fayda sağlar.

Arduino'nun donanımları ne kadar popüler ve kullanışlı ise yazılımı da bir o kadar kullanışlı ve popülerdir. Arduino yazılım geliştirme platformu (IDE) sadece Arduino için değil elektronik piyasasında bulunan farklı geliştirme/prototip kartları için dahi kullanılabilmektedir. Sayısız kütüphaneleri ile istediğiniz her türlü genişletme kartı için aradığınız kütüphaneleri bulabilirsiniz. Kütüphaneler Arduino yazılım geliştirme platformu üzerinden sorunsuzca yüklenebilir.

 

Paket İçeriği


1 Adet Arduino Uno DIP Chip
1 Adet Usb Kablo 
Diğer Özellikler
Stok Kodupro0003
Marka-
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Arduino Modelleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.